Charakterystyka dobrego oprogramowania PIT 2017 online

Jako że marsowe nastroje związane z koniecznością przygotowania rocznego zeznania podatkowego dla fiskusa z roku na rok, powoli odchodzą w niepamięć, a oprogramowanie PIT 2017 program jest w tym roku jeszcze bardziej dopracowane niż w latach ubiegłych — powiedzmy sobie wprost — poza oczywistym aspektem sprawnego rozliczenia podatku oprogramowanie pity 2017 musi przede wszystkim zapewnić pozytywne doświadczenie pracy nad PIT każdemu podatnikowi. Oczywiście nie każdy program podatkowy wypełnia to zadanie równie dobrze.

 

Program do PIT 2017 czego zapewne już niebawem doświadczą niektórzy z nas, wcale nie musi być łatwy w obsłudze. Oczywiście nie jest to już monstrum jeszcze sprzed kilku lat, które stanowiło prostą i bezrefleksyjną reinkarnację tradycyjnych, papierowych formularz PIT, jednak wciąż jeszcze niektórzy producenci nie rozumieją, że techniczna sprawność rozliczenia to nie to samo co dobre doświadczenie klienta. Innymi słowy, część z dostępnego na rynku oprogramowania PIT jest jeszcze dalece zbyt nieintuicyjna jak na potrzeby nowoczesnego polskiego podatnika. Rozliczenie PIT online 2017, jeśli stworzone zostało z aspiracjami do jakiegokolwiek znaczącego udziału w naszym branży rozliczeń podatkowych — powinno aktualnie, tak jak zrobiono to w przypadku PITax.pl, minimalizować nakład pracy podatnika, sugerować najkorzystniejsze dla niego rozwiązania …i co nie jest zupełnie bez znaczenia, być dobrze zaprojektowane od strony graficznej. Rezultatem tych najbardziej charakterystycznych rysów nowoczesnego oprogramowania podatkowego jest deklaracja podatkowa przesłana w formie cyfrowej do urzędu już po niespełna dziesięciu minutach (w przypadku standardowego, prostego rozliczenia) pracy podatnika z jednoczesną absolutną pewnością poprawności rachunków oraz przeświadczeniem, że praca ta była jego samodzielnym przedsięwzięciem i nie wymagało ono żadnej zewnętrznej pomocy.

Z czego może wynikać tak pozytywne doświadczenie podatnika, jakie daje rozliczenie PIT 2017 online? Przede wszystkim, niezależnie stopnia dopracowania oprogramowania, trzeba pamiętać, że mamy do czynienia z produktem stworzonym przez człowieka i w związku z tym prędzej czy później staniemy wobec konieczności konsultacji z producentem. Dlatego rozbudowana i sprawna pomoc techniczna jest koniecznym elementem każdego poważnego systemu rozliczeń internetowych. Jednak najważniejszą funkcją z punktu widzenia przeciętnego podatnika jest dobrze zaprojektowany kreator zeznania podatkowego, który poprowadzi niedoświadczonego użytkownika przez kolejne elementy rozliczenia. Przykładem dobrych rozwiązań tym zakresie jest pitax.pl/pity-2017 a najważniejsze funkcje nowoczesnego oprogramowania prezentuje film https://www.youtube.com/watch?v=k0N9-ZmVwt8